{hrefBegin}
Košík{basketCount} {basketPrice}
{hrefEnd}
 
{changeCurrency}
Mladý muž (23 let) trpěl od dětských let ekzémy. Po aktivní etapě v dětském období se ekzém kolem puberty uklidnil. V 18 letech znovu propukl a v posledních pěti letech se rozšířil i na místa, kde se dříve nenacházel. V době návštěvy v mé ordinaci měl kromě typických ekzematických míst, jako jsou ohyby nohou a rukou, postižen i obličej a krk. Ekzém se rovněž nacházel na hřbetech rukou. Mimo uvedené potíže, které dotyčný pokládal za hlavní, mu zvýšeně padaly vlasy a pozoroval zhoršování zraku, které mělo rychlý, progresivní charakter. Za poslední půlrok před návštěvou se mu zrak zhoršil o tři dioptrie a pozoroval další zhoršování, s nímž ještě nebyl u očního lékaře. Pacient prodělal od svého dětství mnoho pokusů o vyléčení u kožních lékařů, ale navštívil i některé léčitele, snažil se dodržovat dietní doporučení a sám se pokoušel o zvládnutí svých problémů pitím bylinných čajů a natíráním různými mastmi podle toho, jak se kde dočetl.
Žena (36 let) se dostavila především pro opakované gynekologické záněty. V předchozích třech letech byla téměř nepřetržitě gynekologicky léčena pro poševní plísně, výtoky a svědění. Výtoky se podařilo po několikaleté léčbě gynekologovi zastavit, avšak přetrvávalo trvalé svědění. Vedle těchto problémů si stěžovala na občasné bodání v konečníku a stavy deprese. Měla i obavy z nádoru prsní žlázy, protože se v jedné větvi rodiny vyskytuje u všech známých žen. Vypovídala i o problémech v sexuálním životě − po pohlavním styku mívala zvětšené svědění až bolesti.
Děvčátko (9 let) přišlo s maminkou kvůli velmi častým infekčním onemocněním. Již v porodnici prodělala svůj první zápal plic. Od té doby byla v průměru 7x ročně nemocná. Střídaly se u ní různé infekce od infekcí středouší přes angíny, záněty průdušek, virózy až po občasné bolesti bříška nejasného původu a proměnlivé lokalizace. Několikrát ročně jí byla podávána antibiotika.
Rozhovor s naší spokojenou klientkou, paní Dvořákovou.
Rozhovor s naším novým klientem, panem Pařízkem.
Registrace pro zasílání novinek na emailové adrese ecc@joalis.cz
(c) blackies.net